NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

NABÓR DO KLAS I PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 
NA ROK SZKOLNY 2019/2020 

W dniu 1 marca 2019 r. rozpoczyna się zgłaszanie uczniów do klas I szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie danej szkoły (na podstawie zgłoszenia) oraz rekrutacja dla dzieci spoza obwodu, jeśli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami (na podstawie wniosku). 

Nabór do klas I szkół podstawowych będzie odbywał się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. 
 
Udostępnienie oferty oraz otwarcie strony internetowej dla rodziców nastąpi 1 marca 2018 r. o godz. 9:00, co oznacza, że do tego czasu nie będzie możliwości logowania się i rejestrowania. Natomiast zamknięcie systemu nastąpi 15 marca 2018 r. o godz. 15.00

W rekrutacji do klasy sportowej nie obowiązuje rejonizacja, wnioski należy składać 
do 7 marca br. 

Strona www naboru elektronicznego: 
http://czestochowa.podstawowe.vnabor.pl 

Jeśli rodzic nie będzie miał możliwości elektronicznego wypełnienia zgłoszenia/wniosku, musi zgłosić się do szkoły podstawowej w obwodzie. Dalszych informacji udzieli dyrektor szkoły. 
 
Przy wykorzystaniu systemu elektronicznego żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania wniosków pod warunkiem zachowania obowiązujących terminów. 
 
System pozwala na kandydowanie równocześnie do 3 oddziałów klas I szkół podstawowych w kolejności zgodnej z preferencją. 
 
Na stronie naboru zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz bieżących spraw związanych z rekrutacją. 

Prosimy rodziców o zapoznanie się z załączonymi informacjami, które ułatwią poruszanie się w systemie przed dokonaniem ostatecznego wyboru placówek. 
 
Rekrutacja dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów integracyjnych w szkołach podstawowych będzie przeprowadzona odrębnie tj.: rodzice dzieci niepełnosprawnych zgłaszają się bezpośrednio do właściwej placówki integracyjnej lub z oddziałami integracyjnymi, w której będzie prowadzony nabór i tam składają wnioski.

Zasady ogólne (41kB) word
Terminy naboru (40kB) word
Kryteria rekrutacji (234kB) pdf
 

metryczka


Wytworzył: Renata Krystek - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 (1 lutego 2019)
Opublikował: Marzena Dołowacka (1 lutego 2019, 21:44:45)
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21

Ostatnia zmiana: Marzena Dołowacka (28 lutego 2019, 20:59:52)
Zmieniono: dodanie adresu strony www

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2760